Вінницька єпархія про звернення парафіян «ПЦУ»: Вчора ви називали нас «зрадниками», а зі зміною влади — «братами во Христі»

У Вінницькій єпархії висловили сумнів у щирості заклику парафіян «ПЦУ» відібраного Спасо-Преображенського собору Вінниці «будувати відносини в дусі любові і миру», нагадавши, як протягом шести місяців вони ж публічно ображали та незаконно позбавляли вірян УПЦ храмів, та зазначили, що така нова поведінка представників новоствореної структури викликана безпосередньо зміною державної влади, політика якої тепер «спрямована не на зміцнення “ПЦУ”», а «на рівне ставлення до всіх релігій і конфесій». Про це йдеться у відповіді прес-служби Вінницької єпархії на звернення парафіян «ПЦУ», повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Шановні парафіяни “ПЦУ”, певною мірою позитивним є те, що ми нарешті стали для вас “братами і сестрами во Христі”. З іншого боку, важко приховати подив, адже протягом шести місяців ваші “священники”, активісти та найбільш ревні парафіяни публікували у соцмережах дописи, репости та коментарі, в яких лаяли наших парафіян і священників ледь не останніми словами… З вуст певних парафіян “ПЦУ” нам неодноразово доводилося чути і різноманітні образи, і нецензурну лайку, і навіть прямі погрози. Аж раптом після липневого відеозвернення митрополита Симеона, який чомусь злякався бажання парафіян УПЦ молитись біля Спасо-Преображенського собору, парафіяни УПЦ стали “братами”. Дивна та несподівана метаморфоза. Але чи щира?», — зазначили зокрема в прес-службі Вінницької єпархії.

Нагадаємо, 19 серпня 2019 року, у день свята Преображення Господнього, громада захопленого Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниця відзначила престольне свято молебнем поблизу собору. Вперше віруючі не змогли зустріти свято богослужінням у соборі.

В єпархії зауважили, що навряд чи «своєрідними проявами братської любові були атаки активістів “ПЦУ” на парафії УПЦ, побиття віруючих, напади на владику Варсонофія», коли державна влада «активно і не завжди законно підтримувала “ПЦУ”».

Разом із тим, у Вінницькій єпархії звернули увагу на нинішні дії парафіян громади «ПЦУ» Спасо-Преображенського собору стосовно вірян УПЦ: «Власне і зараз, коли колишні парафіяни собору збираються біля його стін на молитву, ви робите все для того, аби ніхто з них не зміг потрапити до могили митрополита Макарія, який, до речі, ніс архіпастирське служіння саме в УПЦ. Натомість ви щонеділі виставляєте загорожу посеред тротуару, ревно охороняючи від “братів і сестер во Христі” порожній простір біля входу в собор».

«Наразі ви пропонуєте “будувати відносини в дусі любові і миру”. Але чи робили би ви це, якби в Україні не змінилась влада? Якби голова держави не декларував рівне ставлення до всіх релігій та конфесій, а надалі, попираючи Конституцію, вмішувався в релігійне життя країни? Ці питання не риторичні. Дуже легко і майже непомітно “зрадники” і “агенти ФСБ” стали для вас “братами і сестрами во Христі”. Неважко уявити, як ви назвете нас знову, тільки-но зміниться політична кон’юнктура», — підсумували в прес-службі Вінницької єпархії у відповідь на звернення представників «ПЦУ».

ЦЕРКОВНЫЙ КАЛЕНДАРЬ

Статистика посещения

Количество просмотров материалов
2108237

УПЦ Херсоно-таврической епархии Свято-Казанская община Чернобаевского благочиния
пгт. Чернобаевка, ул. Октябрьская, 46-а (Новый Храм),
ул. Первомайская 64 (старый Храм),
+38 050 287 28 61; +38 096 591 70 94 - Церковная лавка,
тел. (0552) 777 095
Храм Свято-казанской иконы Божией Матери © 2009 - 2022